سفارش تبلیغ
صبا ویژن

قیمت پنجره دوجداره, قیمت پنجره یو پی وی سی, قیمت پنجره ارزان, قیمت بهترین پنجره دو سه جداره, قیمت پنجره ضد صرقت

مقایسه درب و پنجره آلومینیومی با UPVC در زاهدان

یکشنبه 98/7/7
5:50 عصر
بهرام پروهان

مقایسه درب و پنجره آلومینیومی با UPVC در زاهدان :مقایسه درب و پنجره آلومینیومی با UPVC یکی از موضوعاتی است که تولیدکنندگان خیلی همواره در پی آن هستد. درب و پنجره یکی از با اهمیت ترین قسمت های یک ساختمان است که علاوه بر زیبایی که به ساختمان می دهد در مصرف انرژی نیز مسئولیت به سزایی دارد هم از نظر مصرف برق به منظور تامین روشنایی و سرمایش هم از نظر گاز طبیعی به منظور تامین گرمایش و نیز نقش به سزایی در کنترل ورود آلودگی های صوتی به داخل ساختمان مسئولیت دارای اهمیتی دارد. از این رو همواره مهندسان زیادی بر روی درب و پنجره تحقیقات گسترده ای انجام داده اند. از طراحی شکل ظاهری تا جنس درب و پنجره تا نوع شیشه و غیره مورد ارزیابی قرار گرفته اند. جنس درب و پنجره چوبی، فلزی، آلومینیومی و UPVC هستند. امروزه درب و پنجره آلومینیومی و UPVC از پرطرفدارترین جنس های به کار برده شده در درب و پنجره هستند. در این نوشته به مقایسه درب و پنجره آلومینیومی با UPVC می پردازیم.

قیمت پنجره

مقایسه درب و پنجره آلومینیومی با UPVC در زاهدان

یکی از رایج ترین جنس هایی که امروزه در تولید درب و پنجره به کار برده می شود آلومینیوم است. آلومینیوم به علت سبکی بالا تنوع فریم، تنوع رنگ، یراق الات، تنوع در بازشو همه از خصوصیات است که سبب شده مهندسان و معماران خوزه صنعت ساختمان از این جنس به کار ببرند. این پنجره ها دارای دو نوع ترمال بریک و نرمال هستند که علاوه بر کنترل بیشتر ورود آلودگی های صوتی نسبت به نوع فلزی از هدررفت انرژی کمتری نیز دارنذ که درب و پنجره آلومینومی ترمال بریک بهترین نوع درب پنجره آلومینیومی می باشد.

پنجره وین تک

مزایا درب و پنجره آلومینیومی:

  1. سازگار با محیط زیست
  2. سبک و در عین حال با دوام
  3. کاهش هدررفت انرژی
  4. کاهش مصرف گاز طبیعی
  5. مستحکم در مقابل نور آفتاب و شرایط جوی
  6. مستحکم بالا در برابر باد های شدید
  7. تنوع بالا در طرح و رنگ
  8. نصب راحت
  9. امکان ایجاد طرح های دکوراتیو

موارد بالا برتری درب و پنجره آلومینیومی نسبت به نوع فلزی است ولی در قیاس با UPVC محکمتر هستند. از دیگر موارد مقایسه درب و پنجره آلومینیومی با UPVC سرعت اکسید بالا از نقاط ضعف این پنجره است که در حالت الکترولیز نشده سبب پوسیدگی می شود نیز درب و پنجره آلومینومی دارای محدودیت های ابعادی هستند به همین دلیل نمی توان از شیشه های بزرگ به کار برد زیرا قادر به تحمل وزن بالای شیشه ها نیستند.