سفارش تبلیغ
صبا ویژن

قیمت پنجره دوجداره, قیمت پنجره یو پی وی سی, قیمت پنجره ارزان, قیمت بهترین پنجره دو سه جداره, قیمت پنجره ضد صرقت

انواع مدل و جنس پنجره و کاربرد در ساختمان

پنج شنبه 98/5/17
5:11 عصر
بهرام پروهان

 

 انواع مدل و جنس پنجره و کاربرد در ساختمان: شرکت پنجره ماندگار در این نوشته درباره موضوع انواع مدل و جنس پنجره و کاربرد آن در ساختمان میپردازد. شرکت پنجره ماندگار آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

پنجره دوجداره

انواع مدل و جنس پنجره و کاربرد در ساختمان

 پنجره چوبی  :

چوب به عنوان ماده اولیه در طبیعت در ساخت پنجره به کار گرفته می شد. چوب سرما و گرما را انتقال نمی دهد. ضریب انتقال حرارتی پایین یکی از مزیت های چوب به حساب می آید. چوب به علت خواص ذاتی خود افت می کند، متورم می شود و می پوسد. چوب ضریب اطمینان پایین دارد که به همین علت عاملی برای گسترش آتش در هنگام آتش سوزی می باشد. امروزه به زیبایی مدل پنجره در ساختمان توجه خاصی می شود ولی محدودیت های زیادی در ساخت پنجره چوبی وجود دارد.

پنجره آهنی :

پنجره های آهنی مدت ها مورد توجه سازندگان بوده و به علت دوام بالا در بسیاری از ساختمان های قدیمی دیده می شوند. ولی امروزه به علت داشتن معایبی مانند عایق نبودن، زنگ زدگی و خوردگی دیگر مورد توجه نیستند.

آلومینیومی

پنجره آلومینیومی :

بسیاری از مشکلات در صنعت ساختمان با ورود پنجره های آلومینیومی حل شد. مقاومت بیشتر پنجره های آلومینیومی در برابر خوردگی، زنگ زدن و سبکتر و نازکتر بودن این پنجره نسبت به پنجره های آهنی و همچنین مقاومت بالاتر این پنجره نسبت به پنجره های چوبی، این نوع پنجره را در موقعیت بهتری قرار داد. در پنجره آلومینیمی در صورت به وجود آمدن خراشیدگی در بدنه پنجره، دیگر قابل ترمیم نخواهد بود. پنجره های آلومینیومی باعث هدر رفتن انرژی می شوند و عایق نیستند. البته با استفاده از پروفیل های ترمال بریک می توان تا حدود زیادی از اتلاف انرژی ساختمان جلوگیری نمود که این پروفیل ها نیز در مدل های گوناگون در بازار موجود می باشد. قیمت بالای این پروفیل ها نسبت به نمونه های مشابه از پروفیل های UPVC باعث شده است که جز در موارد لوکس در باقی موارد از پروفیل های یو پی وی سی برای ساخت پنجره ها استفاده شود.

پنجره UPVC :

پروفیل های UPVC برخلاف پنجره های آلومینیومی به یکدیگر جوش یکپارچه شده و به صورت یک واحد کامل در می آید. این نوع پروفیل در مقابل ضربه، تغییر شکل در سرما و گرما و تقطیر، بسیار سخت و مقاوم است. ویژگی مهم این پنجره ها عایق بودن آن در برابر گرد وغبار، صوت و عبور گرما و سرما می باشد.